Branża pogrzebowa w Bielsku-Białej

Branża pogrzebowa w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała i okolice to niezwykle ciekawy geograficznie i historycznie rejon. Miasto jest centrum Beskidu Śląskiego i aglomeracji bielskiej. Miasto liczy sobie według najnowszych szacunków około 175 tysięcy mieszkańców. Rejon powiązany bardzo silnie z Żywiecczyzną łączy w sobie walory turystyczne i silny rozwój przemysłowy, co zaowocowało zaskakująca jak na rejon Beskidu ilością mieszkańców aglomeracji wynosząca ponad 325 tysięcy mieszkańców.

Tak duże skupiska ludzi, rodzi ze sobą naturalne potrzeby i problemy z nich wynikające, jednym z nich jest problem organizacji pogrzebu. Sama Bielsko-Biała to zaledwie 1,3 mieszkańców aglomeracji i ciężko znaleźć firmę która była by obecna na całym jej terenie. Pomoc świadczona przez zakład pogrzebowy musi być niezwykle wszechstronna, ponieważ bardzo widoczne są na tym terenie wpływy charakterystyczne dla południowej polski co związane jest z dużą ilością pochówków kremacyjnych.

zakład pogrzebowy bielsko-biała

Kwota zasiłku pogrzebowego na terenie całego kraju jest stała i wynosi 4000 złotych, jednak w przypadku tak ważnych ceremonii większość zamożnych rodzin nie oszczędza i potrafi wydać na usługi pogrzebowe nawet kilku krotność tej sumy. Widać to na pierwszy rzut oka, gdy obserwujemy okazałe nagrobki i grobowce rodzinne na cmentarzach katolickich przy ul. Cmentarnej i Grunwaldzkiej, cmentarzu komunalnym przy ulicy Ignacego Krasickiego, starego cmentarza ewangelickiego z 1833 roku oraz nowego przy ulicy Piłsudskiego oraz wyjątkowo licznych cmentarzy wojskowych.

Na ulicach miasta powszechne są karawany pogrzebowe opatrzone tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od liter SB (tablice dla mieszkańców Bielska-Białej). Pamiętając, że Bielsko-Biała to sporo mniej niż połowa mieszkańców tych terenów, wybierzmy wspólnie zakład pogrzebowy który spełni spełni nasze oczekiwania.

usługi pogrzebowe bielsko-biała

Pełną listę zakładów pogrzebowych znajdujących się na terenach Bielsko-Białej i okolic można znaleźć na portalu FUNER

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments