Czym się różni dom pogrzebowy od zakładu?

Czym się różni dom pogrzebowy od zakładu?

Śmierć jest tym wydarzeniem, które wywołuje w nas ogromny smutek, żal oraz bardzo często też strach. Kiedy jednak dochodzi do konieczności zorganizowania pogrzebu. Pojawia się w naszej głowie wiele pytań. Pierwszą z nich jest ta dotycząca wyboru domu pogrzebowego.

Dom pogrzebowy a zakład, w czym tkwi różnica?

Różnica jest bardzo istotna. Chociaż naprzemiennie używamy określenia dom i zakład, to gdyby zgłębić się w słownikową definicję, to różnica jest bardzo wyraźna. Wszystko zależy od zaplecza, jakim dysponuje dana firma. Własna chłodna i kaplica, to dwa pomieszczania, które bardzo mocno ułatwiają pracę personelu. Kosmetyka pośmiertna lub wieczorne czuwanie, wszystko to może odbyć się dzięki tym dodatkowym zapleczom. W innym przypadku zakłady pogrzebowe muszą wynajmować chłodnie lub kaplicę od domów pogrzebowych.

Więcej możliwości

Każde dodatkowe zaplecze pozwala firmie na większą liczbę usług pogrzebowych. Własna chłodnia pozwala bezpośrednio eksportować ciało do chłodni bez konieczności uzgadniania dodatkowych formalności z innym domem, który udostępnia specjalnie pomieszczenie do przechowywania ciał. Ponadto w takich miejscach można przeprowadzić balsamację, kosmetykę oraz przygotować ciało do pochówku. Również kaplica umożliwia przeprowadzenie wielu dodatkowych usług. W kaplicy może odbyć się ceremonia wyznaniowa, przemowa mistrza ceremonii, nocne czuwanie lub wystawienie ciała, aby rodzina i przyjaciele mogli ostatni raz zobaczyć swojego bliskiego.

Jedno i to samo

Chociaż zagłębiając się w te dwie definicje widać znaczącą różnicę między domem a zakładem, to nie należy nikogo łapać za język, kiedy użyje tych dwóch określeń zamiennie. Współcześnie określenie zakład przyjęło się bardziej jako określenie częściej używane. Dlatego właśnie wiele domów pogrzebowych i tak określa się mianem „zakładów”. Nie wynika to jednak z potrzeby umniejszania swoich wartości, a tego by każda osoba w Internecie mogła z łatwością znaleźć konkretny zakład. Aby dowiedzieć się, jakie zaplecza oferuje dany zakład pogrzebowy najlepiej zobaczyć oferowane usługi przez zakład pogrzebowy.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments