Formalności związane z pogrzebem

Formalności związane z pogrzebem

Śmierć jest tym, co kiedyś spotka każdego z nas. Jednak trudno na to się przygotować. Większość ludzi życzyłaby sobie szybkiej, nagłej śmierci. Jednak wielokrotnie zdarza się, że odchodzenie trwa długo, bo związane jest z nierówną walką lekarzy z nieuleczalną chorobą. Kiedy w końcu nastąpi nieuniknione, bliscy zmarłej osoby odczuwają zaskoczenie, bo do końca mieli nadzieję, że jeszcze coś da się zrobić.
Śmierć członka rodziny jest ogromnym przeżyciem, przynosi bliskim ból, żal, cierpienie, często zagubienie i zwątpienie. To cios, na który trudno być przygotowanym. Dlatego nic dziwnego, że często nie mamy głowy do załatwienia koniecznych formalności pogrzebowych.

usługi pogrzebowe praga północ

Formalności pogrzebowe

Każda śmierć niesie ze sobą konieczność załatwienia formalności pogrzebowych. Jeżeli nastąpiła w domu, trzeba powiadomić pogotowie ratunkowe lub lekarza rodzinnego, który wystawi kartę zgonu. Będzie ona potrzebna do przedstawienia w zakładzie, który świadczy usługi pogrzebowe. Począwszy od zabrania zwłok, właśnie ten zakład może przejąć wszystkie dalsze formalności związane z pogrzebem, oczywiście po uzgodnieniu zakresu usług i podpisaniu umowy. Po otrzymaniu z Urzędu Stanu Cywilnego skróconego aktu zgonu można w kancelarii parafialnej lub zarządzie cmentarza ustalić datę i godzinę pochówku i opłacić miejsce na cmentarzu. Zasiłek pogrzebowy odbiera zakład pogrzebowy, jeżeli tak zdecydowaliśmy w umowie.

zakład pogrzebowy praga północ

Wybór zakładu pogrzebowego

Wybór zakładu pogrzebowego należy do najbliższej rodziny zmarłego. Na pewno najlepiej wybrać taki zakład, który zaoferuje szeroki wachlarz usług, a równocześnie zapewni godny pogrzeb. Dlatego warto sprawdzić opinie klientów dotyczące wybranej firmy. Jeżeli chodzi o rejon Warszawa Praga Północ, można liczyć na najwyższy standard usług w tym zakresie. Oferty można znaleźć w internecie po wpisaniu hasła „Zakład pogrzebowy Praga Północ„. Świadczone w warszawskich zakładach usługi są kompleksowe i profesjonalne. Duże doświadczenie personelu, takt i kultura, a jednocześnie chęć udzielenia pomocy i wsparcia sprawią, że łatwiej będzie przejść przez te trudne chwile.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments