Kaplica pogrzebowa

Kaplica pogrzebowa

Możliwość pożegnania się ze Zmarłym jest bardzo ważną czynnością w życiu każdego człowieka. Dzięki niej powoli – w swoim czasie, ludzie uczą się na nowo funkcjonować w świecie bez ukochanej osoby.

Kaplica pogrzebowa jest miejscem, w którym wystawione jest ciało Zmarłego. To właśnie tam rodzina i przyjaciele ostatni raz zobaczą Zmarłego. Czasem ciało wystawia się przed kremacją, czasem już tylko w urnie. Wszystko to zależy do woli rodziny. Również na życzenie najbliższych forma ostatniego pożegnania w kaplicy może odbyć się w całkowitej ciszy, przy modlitwie lub w trakcie odczytywania mowy pogrzebowej. Więcej informacji na temat organizacji pogrzebów znajduje się na stronie https://branzapogrzebowa.pl/ .

Jakie warunki musi spełniać kaplica?

Kaplica jest miejscem ostatniego pożegnania, dlatego powinna być ona miejscem godnym i spełniającym konkretne warunki. W zależności do wyznania w kaplicy zawsze powinny znajdować się odpowiednie symbole religijne. Miejsce to musi również umożliwiać czas spokojnej refleksji, a nie odwracać naszą uwagą krzykliwymi lub mało adekwatnymi elementami.

W kaplicy zakładu odbywają się regularnie ceremonie pogrzebowe, zarówno te o charakterze świeckim, jak i wyznaniowym. Możliwość przystosowania kaplicy pod konkretne wyznanie pozwala każdej rodzinie komfortowo pożegnać swojego bliskiego.

Przed kremacją

W kaplicy wystawia się ciało, aby najbliżsi mogli ostatni raz zobaczyć Zmarłego. Często jednak zmarły przed śmiercią wyraża wolę, aby jego ciało zostało skremowane. W takiej sytuacji rodziny decydują się na wystawienie ciała w kaplicy tylko dla najbliższych członków rodziny. Następnie, po pożegnaniu, ciało zostaje przewiezione do krematorium.

W dniu pogrzebu w kaplicy znajduje się już tylko urna z prochami. To właśnie w tym miejscu żałobnicy mogą odsłuchać mowy pogrzebowej lub odmówić modlitwę. W zależności od tego, czy pogrzeb przeprowadza osoba duchowna, czy mistrz ceremonii.

Pracownicy zakładu pogrzebowego robią wszystko, aby to w tym miejscu rodzina i przyjaciele mogła godnie pożegnać swojego bliskiego.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments