Kremacja we Wrocławiu

Kremacja we Wrocławiu

Po śmierci bliskiego członka rodziny konieczne jest podjęcie kilku kluczowych decyzji dotyczących formy pochówku. Jedną z najistotniejszych z nich jest decyzja o kremacji. Co należy o niej wiedzieć? Czy kremacja to zawsze dobry wybór? Odpowiadamy!

Kremacja a Kościół katolicki

Przez setki lat istnienia Kościoła katolickiego kremacja była uważana za niedopuszczalną. Należy jednak podkreślić, że brak zezwolenia na kremację wynikał nie z przepisów wiary, a jedynie ze względów historycznych. Kremacja, czy też ciałopalenie zwłok było powszechnie wiązane z przedchrześcijańskimi kultami religijnymi. Kościół chcąc odciąć ludność od niechrześcijańskich tradycji sprzeciwiał się kremacji.

Równocześnie tak jak zostało to napisane wyżej nie wynikało to z zasad wiary. Dlatego obecnie Kościół katolicki nie zabrania kremacji zwłok. Osoba poddana kremacji oraz osoby, które się na nią zdecydowały nie są obciążone grzechem. Decydując się na kremacje należy uwzględnić, że wpłynie to na organizację mszy pożegnalnej, która musi się odbyć przed spopieleniem zwłok. Jak wygląda kremacja w praktyce?

Kremacja zwłok – co należy wiedzieć?

Wybór krematorium zależy od decyzji rodziny. Kremacja może zostać zorganizowana zarówno przez rodzinę, jak i przez zakład pogrzebowy. Głównym czynnikiem, który przekonuje do kremacji jest kwestia ekonomiczna. Pochówki wraz z kremacją są zwykle tańsze o ok. 30% od tradycyjnych pogrzebów z trumną. Wrocław oferuje więcej niż jedno krematorium, ale zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest krematorium-olimp.pl. O czym jeszcze warto wiedzieć? Odpowiadamy!

Decydując się kremację można znacząco obniżyć koszt pochówku. Przede wszystkim rodzina może zdecydować się na zakup tańszej urny na prochy. Tego typu urna może być złożona zarówno w grobie, jak i w kolumbarium, czyli w specjalnie przygotowanej dla urn przestrzeni. Aktualnie kolumbaria znajdują się na wielu cmentarzach we Wrocławiu, a ich liczba stale rośne. Należy mieć na uwadze, że skorzystanie z kolumbarium jest znacznie tańszą alternatywą dla budowy nagrobka.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments