Organizacja pogrzebu – Wola i Bemowo

Organizacja pogrzebu – Wola i Bemowo

Śmierć bliskiej nam osoby to sytuacja co do której nie jesteśmy w stanie się przygotować, każdy z nas będzie to przeżywał na swój własny sposób. Każdy z nas zareaguje inaczej w momencie kiedy odejdzie od nas jeden z rodziców, żona, mąż czy dziecko.

Nie można przygotować się na śmierć i odejście od nas osoby, która była nam bliska i bez której nasze życie zupełnie się zmieni. Wszystko zależy od tego jak bardzo czy osoba, która odchodzi była chora i czy bardzo cierpiała.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że utrata i odejście bliskiej osoby to jest zabranie nam jakiejś części każdego z nas. Odchodzi od nas osoba, z którą mogliśmy porozmawiać, śmiać się i razem smucić. Jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia i bardzo często fotografie i filmy, dzięki którym jesteśmy w stanie przypomnieć sobie tamte chwile.

Śmierć bliskiej osoby to ogromne emocje, przewija się smutek i żal, a bardzo często złość. Jednak pomimo tego musimy dochować pewnych formalności zanim pożegnamy bliską nam osobę. Pomoże nam w tym zakład pogrzebowy Wola.

zakład pogrzebowy Warszawa

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Najważniejszym elementem formalnym podczas organizacji pogrzebu jest karta zgonu. Bez wystawionego przez Urząd Stanu Cywilnego aktu zgonu Zakład pogrzebowy Wola nie będzie mógł przystąpić do czynności związanych z pochówkiem zmarłej osoby.

Trzeba pamiętać aby przypilnować lekarza aby wystawił kartę zgonu. Tylko ona umożliwi wystawienie aktu zgonu.

Posiadając akt zgonu możemy zorganizować usługi pogrzebowe. Zakład pogrzebowy Bemowo Cerber odbierze ciało zmarłego z miejsca zgonu i przygotuje go do pogrzebu. Zadba o higienę i odpowiednie ubranie zmarłego.

Z naszej strony musimy wybrać odpowiednią datę pogrzebu oraz miejsce na taką uroczystość. Nie możemy zapomnieć również o poinformowaniu innych bliskich zmarłego o dacie i miejscu pogrzebu.

W takich sytuacjach nie mamy głowy do załatwiania innych formalności, a trzeba pamiętać, że przysługuje nam zasiłek pogrzebowy. Większość zakładów pogrzebowych pomaga w wypełnieniu formalności do uzyskania zasiłku z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments