Pogrzeb kremacyjny w Sochaczewie?

Pogrzeb kremacyjny w Sochaczewie?

Pogrzeb kremacyjny w Sochaczewie?

Na całym świecie kremacja staje się coraz bardziej popularną formą pochówku. Również mieszkańcy Sochaczewa częściej niż dziesięć lat temu wyrażają wolę, aby po śmierci zostali skremowani. Powodów ku temu jest kilka.

Ostatnia wola zmarłego

Wiele osób przed śmiercią jasno komunikuje, że chciałaby zostać skremowana. Często wynika to z prywatnych poglądów.

Maleją ilość grobów ziemnych

Rodziny stają przed wyborem, czy lepiej pochować w trumnie na odległym cmentarzu, czy w urnie na tym pobliskim, gdzie będą mogli częściej odwiedzać zmarłego.

Niższy koszt pogrzebu

Chociaż sama kremacja kosztuje, to ostatecznie pogrzeb urnowy wychodzi o wiele taniej niż ten tradycyjny. Zarówno cena trumny kreacyjnej, jak i urny jest o wiele tańsza niż trumna i wykupienie miejsca na cmentarzu.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi kremacyjne

Kremacja z początku nie była chętnie wybieraną formą pochówku. Wynikało to głównie z przekonania, że nie jest ona zgodna z religią chrześcijańską. W latach 60 Kościół Katolicki wydał oficjalne stwierdzenie, w którym mówi, że kremacja nie może być uznawana jako grzech.

Przez długie lata kremacja mimo tak ważnego obwieszczenia, nadal nie była chętnie wybierana. Jedne z pierwszych krematoriów powstało dopiero w latach 90. Początkowo działały one nieregularnie, tylko w wybrane dni. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu pochowek sprawił, że coraz więcej miast zaczęło inwestować w nowoczesne piece krematoryjne. Tym samym coraz więcej osób zaczęło decydować się na taką usługę.

Pogrzeb kremacyjny jest bardzo wrażliwą kwestią dla wielu osób. Dobrze jest za życia określić swojej rodzinie, jaką formę pogrzebu by się chciało, aby oszczędzić najbliższym niepotrzebnych dylematów.

O pogrzebach kremacyjnych w Sochaczewie można więcej przeczytać tutaj.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments