Pogrzeb na terenie Sosnowca

Pogrzeb na terenie Sosnowca

Moment, w którym musimy zmierzyć się ze śmiercią najbliższej osoby to jedna z najtrudniejszych chwil w życia każdego człowieka. Konieczne jest odłożenie najsilniejszych emocji na bok i zajęcie się organizacją ostatniego pochówku. Szczęśliwie wspomóc nas w tym może zakład pogrzebowy. Jak wygląda organizacja pogrzebu na ternie Sosnowca?

Ogrom formalności

Niezależnie od tego, gdzie zmarł bliski zawsze wiąże się to z różnorodnymi formalnościami. Formalnościami administracyjnymi, cmentarnymi oraz tymi, które związane są ze związkiem wyznaniowym, do którego przynależał zmarły. Szczęśliwie wszystkimi z tych kwestii zająć się może zakład pogrzebowy, dzięki czemu my możemy poświęcić się pożegnaniu ukochanej osoby.

Wykorzystując usługi pogrzebowe oferowane przez profesjonalny zakład można zająć się opłakiwaniem bliskiego, aczkolwiek wciąż musimy podjąć szereg kluczowych decyzji. Do najważniejszych z nich zaliczyć można decyzję dotyczącą kremacji oraz formy organizacji pochówku tj. czy będzie to ceremonia religijna, czy też świecka.

Wysokiej klasy zakład

Wybierając wysokiej klasy punkt pomocy, jak Zakład Pogrzebowy Irys w Sosnowcu możemy mieć pewność pomocy o najwyższym standardzie. Wszystkie niezbędne informacje na temat działania zakładu oraz oferty odnaleźć można na stronie internetowej.

Zakład zajmuje się zarówno organizacją pochówków religijnych, jak świeckich, które mogą być uświetnione oprawą słowno-muzyczną przez mistrza ceremonii. Zakład daje również możliwość pochówku zwłok lub poddania ich kremacji. To tylko część z oferowanej pomocy.

Czy kremacja jest zgodna z wiarą?

Mówiąc o pogrzebach zawsze warto wspomnieć o kremacji, którą zainteresowana jest rosnąca ilość Polaków. Należy pokreślić, że Kościół Katolicki nie zabrania spopielenia zwłok, niemniej jednak wymaga, aby msza święta odbyła się nad ciałem.

W praktyce oznacza to niewielkie zmiany w organizacji pochówku. Część hierarchów kościoła zniechęca wiernych od tej formy pogrzebu ze względu na tradycję, aczkolwiek nie jest to niezgodne z nakazami wiary katolickiej.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments