Przewóz zwłok do Polski

Przewóz zwłok do Polski

Szukając swojego szczęścia – życiowego i zawodowego – poza krajem urodzenia czasem się wiele ryzykuje. Najlepiej mieć znajomości w kraju, o którym myślimy, aby wyemigrować. Nie każdy jednak ma takie możliwości. Czasem trzeba po prostu podjąć ryzyko, niezależnie jak bardzo duże się ono okaże.

Bywa, że kraj do którego wyemigrowaliśmy okaże się tym wymarzonym, w którym zdecydujemy się spędzić resztę życia. Co jednak zrobić, gdy zbliża się jego kres, a w sercu budzi się tęsknota za krajem rodzinnym – a przynajmniej za tym, aby to w nim znaleźć miejsce wiecznego spoczynku. Wtedy zawczasu trzeba pomyśleć, jak zorganizować przewóz zwłok do Polski i uczynić to w taki sposób, aby rodzina nie poszła z przysłowiowymi torbami.

transport zwłok

Przewóz zwłok do Polski jest dość kosztowną operacją. Wymaga bowiem zaangażowania wielu osób oraz instytucji. Niemal na 100% możemy mieć pewność, że kwota takich usług pogrzebowych wyniesie ponad 4000 zł, w zależności od kraju skąd następuje przewóz zwłok do Polski. Tutaj ogromną rolę gra odległość, jaką musi pokonać zakład pogrzebowy, który transportuje trumnę lub urnę. Nie bez znaczenia jest też, czy zapada decyzja o tym, czy następuje przewóz zwłok do Polski czy też transportowane są prochy w urnie. Choć ta druga możliwość wydaje się być tańsza – jednak należy pamiętać, że procedura kremacji może okazać się być droższa niż w Polsce. A jeśli nie kremacja, to może balsamacja? Za granicą, mimo że to procedura popularniejsza zdecydowanie niż u nas, kosztować ona może odpowiednio do warunków panujących w danym kraju.

Tak czy inaczej decydując się na przewóz zwłok do Polski – zwłaszcza jeśli myślimy o sobie samych – należy już wiele lat wcześniej (teoretycznie, oczywiście, bo nikt nie wie, gdy zejdzie z tego świata) wykupić stosowne (i duże) ubezpieczenie.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments