Śmierć w Warszawie. Co z pogrzebem?

Śmierć w Warszawie. Co z pogrzebem?

Jest to temat bardzo trudny, ale niestety jakże częsty. Śmierć przychodzi najczęściej nagle i zabiera niczego niespodziewających się ludzi, często łamiąc serca i psychikę bliskich osób zmarłego. A przecież po stracie członka rodziny, smutek jest dopiero początkiem długiej drogi. Trzeba jeszcze zorganizować godny pochówek.

Warszawa jest największym miastem w Polsce, a do tego stolicą kraju, więc z cmentarzami nie będziemy mieli problemu. Znajdziemy tu miejsce spoczynku dla naszych bliskich niezależnie od naszego czy ich wyznania, przynależności do danej religii. Pogrzeby w Warszawie są niemalże codziennością, ze względu na sporą liczbę mieszkańców (ponad milion siedemset tysięcy osób, dane na rok 2017).

dom pogrzebowy

Na obszarze miasta stołecznego Warszawy znajduje się kilka cmentarzy, dla przeróżnych wyznań. Znajdziemy tu cmentarz karaimski, który jest jedynym w Polsce cmentarzem wyznaniowym społeczności Karaimów. Znajdują się tu również cmentarze żydowskie, rzymskokatolickie, ewangelickie, komunalne oraz cmentarz prawosławny. Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie jest jednym z większych w Europie i zajmuje 143 ha. Znalezienie miejsca na wybranym przez nas cmentarzu nie powinno stanowić problemu.

zakład pogrzebowy warszawa

Jeśli chodzi o zakłady pogrzebowe, to w wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać frazę: „zakład pogrzebowy warszawa„, aby przekonać się, że z tym również nie powinno być problemu. Na terenie miasta jest mnóstwo firm, które są w stanie zaoferować nam fachowe usługi związane z pochówkiem bliskiej nam osoby. Wiele z firm oprócz standardowej oferty, dają nam również możliwość rozmowy z psychologiem, który zdecydowanie przyda się w tak trudnej dla nas chwili, jaką jest utrata kogoś, kogo kochaliśmy i kto był dla nas ważny. Oprócz wspomnianej wcześniej frazy, warto również przeszukać internet pod hasłem: „dom pogrzebowy warszawa”, ponieważ firmy oferujące usługi związane z pochówkiem, używają tych dwóch nazw zamiennie. Pamiętajmy jednak, że dom pogrzebowy (dom przedpogrzebowy) to tylko budynek pełniący funkcje dotyczące pochówku o charakterze świeckim, a zakład pogrzebowy to firma, która świadczy usługi związane z pochówkiem.

usługi pogrzebowe warszawa

Warto również pamiętać, co znajdziemy w ofercie warszawskich zakładów pogrzebowych, a jest ona naprawdę obszerna, chociażby wspomniana pomoc psychologiczna. Oprócz tego zakłady pogrzebowe zajmują się również transportem zwłok, sprzedażą trumien, urn i kwiatów, kremacją lub pomocą w jej organizacji, oprawą muzyczną, złożeniem trumien w grobach oraz najważniejsze – załatwieniem formalności pogrzebowych w urzędach.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments