Tanie usługi pogrzebowe w Brzegu. Co oferują zakłady?

Tanie usługi pogrzebowe w Brzegu. Co oferują zakłady?

Pochówek bliskiej osoby nie musi być dużym wydatkiem. Aby urządzić uroczysty, ale również tani pogrzeb oddający hołd ostatniej woli zmarłego, warto poświęcić chwilę na wybór dobrego zakładu pogrzebowego. Ile kosztują usługi pogrzebowe w Brzegu? Jak oszczędzić na pogrzebie?

Ile kosztuje pogrzeb w Brzegu?

Organizacja ostatniego pożegnania wiąże się z wieloma wydatkami. Zlecającym usługi pogrzebowe Brzeg daje dostęp do wielu zakładów, które są gotowe do pomocy w tych trudnych momentach. Dobry zakład pogrzebowy zorganizuje pochówek, który będzie mieścił się w budżecie żałobników, a tym samym nie narazi ich na znaczne koszty.

Średnia cena organizacji pochówku rozpoczyna się od około 4000 zł, natomiast kończy na ponad 8000 zł. Jako że wpływa na nią wiele czynników, zawsze ustalana jest indywidualnie.

Cena pogrzebu w Brzegu – jak ją obniżyć?

Aby dodatkowo obniżyć koszty pogrzebu w Brzegu, można zdecydować się na poniższe rozwiązania:
– Wybór najtańszej trumny z oferty.
– Szybka organizacja pogrzebu – niższe koszty przechowywania ciała w chłodni.
– Muzyka z odtwarzacza zamiast trębacza, orkiestry.
– Skromna wiązanka zamiast dużego wieńca na trumnę.
– Rezygnacja z konsolacji – stypy w lokalu.

Zasiłek pogrzebowy – pomoże w pokryciu wydatków

W obniżeniu kosztów pogrzebu w Brzegu pomoże zasiłek pogrzebowy wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Zasiłek można otrzymać wtedy, gdy zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:

– Zmarły pobierał emeryturę, rentę, miał ubezpieczenie rentowe w ZUS lub spełniał warunki, aby otrzymywać emeryturę lub rentę.
– Zmarły nie był ubezpieczony w ZUS, ale pobierał zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne.
– Osoba, która ma emeryturę, rentę albo ubezpieczenie rentowe w ZUS, a zmarły był z jej rodziny.

Zasiłek pogrzebowy może być wypłacony każdemu, kto opłaci koszty pogrzebu. Może być to osoba z rodziny albo niespokrewniona ze zmarłym. Zasiłek może być też wypłacony bezpośrednio do zakładu pogrzebowego.

Zakład pogrzebowy GRANTEX w Brzegu może wyręczyć klienta w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego w ZUS – wystarczy podpisać stosowne upoważnienie.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments