Urny pogrzebowe – rodzaje i ceny

Urny pogrzebowe – rodzaje i ceny

Urny występują w wielu różnych wariantach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego. Na początku należy ustalić wysokość posiadanego budżetu. Wysokiej jakości model wcale nie musi kosztować majątku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest sprawdzić ofertę renomowanego producenta. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Poniżej opisano podstawowe rodzaje urn, a także przybliżone ceny.

Urny metalowe

Urny metalowe zachwycają swoim nowoczesnym wzornictwem. W zdecydowanej większości przypadków są one wykonywane ze stali. Oczywiście powierzchnia jest kompleksowo zabezpieczana przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas. Warto wspomnieć, że najwyższej klasy modele wykonywane są w procesie wyoblania ręcznego. To właśnie dlatego urny mogą posiadać fantazyjne formy. Stawiając na produkt godnej zaufania marki można mieć pewność, że powierzchnia została starannie wykończona. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale. Oczywistym jest, że tworzywa wykorzystywane do produkcji spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Średnia cena to 200-250 zł.

Urny drewniane

Urny drewniane utrzymane są w tradycyjnym stylu. Klasyczna konstrukcja jest ponadczasowa. Takie modele intrygują swoim kunsztownym wykonaniem. Każda urna jest unikatowa, a wybór wzorów jest ogromny. Wiadomym jest, że do produkcji wykorzystuje się wyłączenie certyfikowane tworzywa, a więc nie trzeba martwić się o kwestie bezpieczeństwa. Drewno jest zabezpieczane przed negatywnym wpływem wilgoci. Zazwyczaj jego powierzchnia malowana jest farbami poliuretanowymi o podwyższonej trwałości. Trzeba zaznaczyć, że stylistyka modeli drewnianych jest wyjątkowo różnorodna. Nie brakuje urn zdobionych brokatem. Średnia cena to 300-350 zł.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments