Co może zaoferować firma świadcząca usługi pogrzebowe w Gdańsku?

Co może zaoferować firma świadcząca usługi pogrzebowe w Gdańsku?

Każdy wie, że śmierć osoby bliskiej to nieuchronna rzeczywistość, z którą ciężko się pogodzić. Trauma, depresja i osamotnienie to uczucia, które towarzyszą człowiekowi zaraz po tak straszliwej stracie. I właśnie dlatego obowiązkiem firmy świadczącej usługi pogrzebowe Gdańsk, jest skupienie się na całej procedurze przygotowywania do ostatniego pożegnania.

Śmierć, to coś więcej niż… pogrzeb

Tylko profesjonalny dom pogrzebowy proponuje rodzinie osoby Zmarłej szereg usług, dzięki którym jej członkowie poczują się… lepiej. Oczywiście nie chodzi tu o pomoc w przejściu trudnego czasu żałoby, lecz przede wszystkim o wsparcie w załatwianiu wszystkich istotnych formalności. Firma świadcząca usługi pogrzebowe Gdańsk powinna pomóc w eksportacji ciała (najlepiej, jeśli usługa ta jest świadczona całodobowo), a także – jeśli jest taka wola bliskich – zapewnić możliwość kremacji ciała.

Kwestie formalne, kwestie finansowe

Choć tuż po śmierci osoby bliskiej trudno o takich rzeczach mówić, to obowiązkiem profesjonalnego domu pogrzebowego powinno być wsparcie bliskich Zmarłego w realizacji wszystkich formalności. Mowa tu przede wszystkim o konieczności wypełnienia i dostarczenia wszystkich dokumentów do ZUS, a także – jeśli istnieje taka możliwość – do pozostałych ubezpieczycieli. Dobrze jest, jeśli usługi te realizowane są za pośrednictwem mobilnego i elastycznego biura obsługi, którego pracownicy pomogą i doradzą w każdych warunkach.

Dom Pogrzebowy Lilia: https://liliapogrzeby.pl/ 

Kompleksowe doradztwo

Profesjonalny dom pogrzebowy pomoże również w kwestiach związanych z wyborem trumny, kwiatów i innych, tematycznych dekoracji. Zgodnie z panującymi zwyczajami, powinien on również pomóc w sporządzeniu tzw. klepsydr, na których będą znajdować się wszystkie informacje dotyczące zbliżającego się pogrzebu, ale też powiązanych z nim wydarzeń (np. przejazdu na cmentarz, stypy itd.).

Podsumowując, profesjonalne usługi pogrzebowe Gdańsk nie powinny ograniczać się jedynie do prostych czynności, lecz do wszystkich formalności, jakie stoją przed rodziną Zmarłego.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polecam Pomierskich

Mieszkam w Gdańsku ale pogrzeb organizowaliśmy na cmentarzu w gniewie z którego pochodzi nasza rodzina. Gdyby ktoś tam szukał uczciwego i solidnego zakładu pogrzebowego to polecam Pomierskich.

Kolego to podobnie jak ja tylko ja mam rodzinę w Kwidzynie i Tczewie i tam zawsze korzystamy z firmy KIR.