Zakład Pogrzebowy Nowy Tomyśl – organizacja uroczystości żałobnych

Zakład Pogrzebowy Nowy Tomyśl – organizacja uroczystości żałobnych

Uroczystości pogrzebowe to okazje szczególne, które wymagają profesjonalnego podejścia, pełnego zrozumienia i empatii dla żałobników. Kwestie organizacyjne będą mniej uciążliwe, jeśli zdecydujemy się na sprawdzony zakład pogrzebowy, który oferuje kompleksową obsługę uroczystości żałobnych.

Zakład Pogrzebowy Nowy Tomyśl – zakres usług

Zakład pogrzebowy oferuje pomoc na wszystkich etapach przygotowywania uroczystości pogrzebowych. Zakres usług obejmuje między innymi wsparcie w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego, organizację ceremonii świeckich i wyznaniowych, kremację, przygotowanie zwłok do pochówku i zapewnienie odpowiedniej oprawy ceremonii.

Zakład pogrzebowy prowadzi również sprzedaż urn, trumien i innych akcesoriów pogrzebowych i cmentarnych. Przygotuje dla Państwa nekrologi i klepsydry oraz zapewni przewóz zwłok, również z zagranicy.

Gdy bliska osoba umiera – jak przygotować pogrzeb?

Jeśli osoba bliska umiera w domu, należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarz z Nocnej Opieki Lekarskiej. Jest to niezbędne do stwierdzenia zgonu i wypisania karty zgonu. Kartę należy dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego w celu uzyskania aktu zgonu.

W przypadku gdy do śmierci dochodzi w szpitalu, kartę zgonu można odebrać w szpitalnym dziale statystyk. Karta jest niezbędna, by przewieźć ciało do zakładu pogrzebowego.

Podczas wizyty w zakładzie pogrzebowym ustalą Państwo wszystkie niezbędne szczegóły. Pracownicy zakładu postarają się pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności i ustalą z Państwem kwestie organizacyjne uroczystości.

Organizacja pogrzebu – niezbędne dokumenty

Jak wspomniano wcześniej, dokumentem niezbędnym do rozpoczęcia przygotowań do pogrzebu jest wystawiana przez lekarza karta zgonu. Udając się do zakładu pogrzebowego należy zabrać ze sobą również dowód osobisty osoby zmarłej.

Jeśli zmarły pobierał emeryturę lub rentę, potrzebne będzie zaświadczenie z zakładu pracy lub ostatni odcinek emerytury lub renty. Szczegółowe informacje co do kwestii formalnych i urzędowych uzyskacie Państwo od pracowników zakładu.

Zakład Pogrzebowy wspólnie z Państwem ustali datę kremacji lub pogrzebu. Pomoże również wybrać cmentarz i miejsce pochówku oraz załatwić formalności z księdzem lub zarządcą. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracowników organizacja pogrzebu w Nowym Tomyślu przebiegnie sprawnie i wzorowo. Każda ceremonia świecka, jak i wyznaniowa zostanie zorganizowana z dużym szacunkiem. Więcej informacji na stronie funer.com.pl.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
informacje

Informacje w tematyce międzynarodowego przewozu zmarłych – zapraszam.