Cmentarze w Kaliszu

Cmentarze w Kaliszu

W Kaliszu znajdują się dwa duże cmentarze, na których rodziny chowają swoich bliskich. Mowa między innymi o Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu oraz Cmentarzu Tyniec.

Cmentarz Komunalny

Cmentarz komunalny w Kaliszu znajduje się na ulicy Poznańskiej 183-185. Cmentarz ten jest na ten moment największym cmentarzem w Kaliszu, a jego powierzchnia wynosi ponad 20 hektarów.

Cmentarz powstał w latach 70 XX wieku. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pogrzeby kremacyjne na cmentarzu powstały pierwsze kolumbaria. Natomiast w 2014 r. cmentarz otworzył nowoczesne krematorium.

Na ten moment na Cmentarzu w Kaliszu odbywa się rocznie średnio 600-700 pochówków. W związku z tym miasto Kalisz planuje rozbudować Cmentarz Komunalny.

Cmentarz Tyniec

Cmentarz tyniecki znajduje się przy ulicy Łódzkiej 106. Na ten moment cmentarz tyniecki jest drugim co do wielkości cmentarzem w Kaliszu.

Nazwa cmentarza podchodzi od wsi, która do miasta została włączona po 1906 roku. Cmentarz powstał w latach 80 XIX wieku. Nekropolia jest bogata w historyczne pomniki i zabytkowe nagrobki. Najstarsze z nich liczą sobie około 100 lat. Do najważniejszych pomników można zaliczyć:

  • Groby uczestników Powstania Styczniowego,
  • Zbiorowa mogiła ofiar egzekucji z 1945 roku,

Zakłady Pogrzebowe w Kaliszu

Oba cmentarze są nekropoliami czynnymi, na których Rodziny mogą pochować swoich bliskich. Wiele zakładów pogrzebowych w Kaliszu organizuje pogrzeby właśnie na tych dwóch cmentarz. Portal Funer zagwarantuje wybranie najodpowiedniejszego zakładu pogrzebowego w Kaliszu. Aby porównać ze sobą różne oferty domów pogrzebowych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę miasta, a następnie zostaje się przekierowanym do najlepszych zakładów pogrzebowych w danym mieście. W ten sposób podjęcie decyzji o zakładzie pogrzebowym jest dużo sprawniejsze niż w przypadku samodzielnego kontaktowania się z każdym zakładem.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments