JAKIE USŁUGI WCHODZĄ W KOSZT POGRZEBU TRADYCYJNEGO?

JAKIE USŁUGI WCHODZĄ W KOSZT POGRZEBU TRADYCYJNEGO?

Każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma inny oczekiwania. W związku z tym nie ma możliwości przygotowania jednego schematu organizacji pogrzebu. Każdy pogrzeb może być różny. Dla jednych rodzin organizacja pogrzebu musi odbyć się godnie i skromnie, a całą ceremonię przeznaczają dla najbliższych. Inne rodziny pragną w tym dniu zorganizować stypę dla wszystkich obecnych na pogrzebie. W związku z tym ostateczny koszt pogrzebu zawsze będzie się różnić w zależności od oczekiwań rodziny. Jaki jest więc minimalny koszt pogrzebu tradycyjnego w Warszawie?

Dla rodzin bardzo ważna jest przejrzystość cen. Dlatego zakład pogrzebowy Heron w Warszawie na swojej stronie internetowej przygotował bardzo szczegółowy cennik, który pozwala rodzinom przygotować się wydatki.

Co wchodzi w koszt pogrzebu?

  1. Opłata za usługi funeralne przeprowadzone przez zakład pogrzebowy,
  2. opłaty cmentarne,
  3. rachunek za przygotowanie grobu,
  4. dodatkowe usługi pogrzebowe.

Każdy cmentarz posiada swój własny cennik (szczegółowe cenniki cmentarz podane są na stronie zakładu pogrzebowego Heron w Warszawie). Bardzo istotną rolę w organizacji pogrzebu stanowią usługi dodatkowe. To właśnie one rzutują na ostateczny koszt pogrzebu. Decydując się na włoską trumnę dębową zapłacimy mniej, niż w przypadku kupna lakierowanej trumny amerykańskiej.

Usługi dodatkowe

Na cenę pogrzebu wpływają również wieńce, oprawa pogrzebu i stypa. Inny koszt jest dla oprawy muzycznej, która została odtworzona na sprzęcie, a jeszcze inny w wypadku zatrudnionej śpiewaczki. Podobnie wygląda kwestia ze stypą. Decydując się na skromniejszy obiad dla najbliższej rodziny, cena za jedną osobę w Warszawie może wynieść około 40 zł. Wybierając jednak bardziej ekskluzywną restaurację, cena może się podwoić.

Na organizację pogrzebu wchodzi wiele pomniejszych szczegółów – które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. To właśnie wieńce, których cena zaczyna się od 150 zł lub wybór muzyki może ostatecznie wpłynąć na finalną kwotę pogrzebu.

Zakład pogrzebowy Heron w Warszawie już na pierwszym spotkaniu stawia na przejrzystość cen. Dlatego po zebraniu wszystkich informacji dotyczących pogrzebu przygotowuje cenę. Wykwalifikowany pracownik pomaga również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego, który w pewnej części pokryje cały koszt.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments