Organizacja pogrzebu – kremacja a tradycyjny pochówek

Organizacja pogrzebu – kremacja a tradycyjny pochówek

Kremacja ciał w naszym kraju nie jest jeszcze na tyle popularna, by zagroziła tradycyjnym pochówkom, jednak w ostatnich latach obserwuje się stały wzrost liczby zakładów zajmujących się kremacją, tym samym wzrasta liczba zainteresowanych tego typu pogrzebem. Wiele rodzin zastanawia się jednak, na jaki rodzaj pochówku ostatecznie się zdecydować – pogrzeby na cmentarzu komunalnym w Kaliszu organizowane są zarówno dla zmarłych poddanych kremacji jak i w tradycyjnej formie.

Okazuje się, że tradycyjne pochówki dominują na wsiach i peryferiach, natomiast coraz większa ilość mieszkańców miast wybiera kremację ciał bliskich osób. Oczywiście dobór formy pochówku powinien być indywidualnym wyborem rodziny, o czym należy pamiętać – nie warto sugerować się opiniami innych, ale można spojrzeć na statystyki. W ogólnym zestawieniu kremacja ciała może okazać się tańsza niż zwykły pogrzeb, ponieważ wymaga najprostszej trumny kremacyjnej, natomiast ceny urn zaczynają się już nawet od 350 złotych. Zakład pogrzebowy z Kalisza jest w stanie zaproponować państwu zarówno tradycyjny pochówek jak i spopielenie zwłok, jednak warto brać pod uwagę także kolejny czynnik.

zakład pogrzebowy Kalisz

Powoli powierzchnie cmentarzy się wypełniają i za kilka lat może brakować miejsca do pochówków. Urny są na tyle niewielkie, że grobowce pomieszczą ich znacznie więcej niż zwykłych trumien. Dla wielu rodzin kremacja jest lepszym wyborem, bowiem pogrzeb jest bardzo trudnym przeżyciem. Uniknięcie otwierania trumny w kaplicy i spoglądania na ciało bliskiego to jeden z aspektów, który może decydować o wyborze kremacji. Urnę może nieść jedna, bliska osoba, towarzysząc zmarłemu w ostatniej drodze. Lepiej zapamiętać zmarłego takim, jakim był za życia. Jeśli są państwo zainteresowani kremacją i pochówkiem ciała bliskiej osoby, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments