Akcesoria funeralne – co warto wiedzieć?

Akcesoria funeralne – co warto wiedzieć?

Organizacja pogrzebu to wymagająca czynność podczas której należy zadbać o najmniejsze detale. Mówiąc o wyżej wspomnianych, mamy na myśli rozmaite akcesoria pogrzebowe, które sprawdzą się zarówno pod kątem praktycznym, jak i nadadzą ceremonii wzniosłego i uroczystego charakteru.

Produkcją akcesoriów pogrzebowych takich jak wyposażenie kaplic, katafalki i znicze metalowe zajmuje się firma TOPMETAL Funerals.

Rodzaje akcesoriów pogrzebowych

Do akcesoriów pogrzebowych, których niewątpliwie nie powinno zabraknąć w trakcie ceremonii pochówku zmarłego zaliczamy katafalki. Są to podwyższenia, na których stawia się trumnę w trakcie uroczystości związanych z pogrzebem. Dzięki temu trumna z ciałem nie spoczywa bezpośrednio na ziemi. Wyżej wspomniane mogą prezentować się w rozmaitym stylu, a także być wykonane z różnorodnych materiałów i posiadać dodatkowe zdobienia.

Kolejnym rodzajem akcesoriów pogrzebowych są znicze. Palenie ich na grobie ma znaczenie symboliczne i jest oznaką pamięci o osobie zmarłej. Ogień oznacza wieczność i zarazem światło życia. Rodzajów zniczy jest bardzo wiele. Dostępne są te klasyczne, jednorazowe jak i znicze metalowe z wymiennymi wkładami. Na rynku można nabyć znicze w rozmaitych kolorach i wzorach.

W związku z tym, że coraz częściej dochodzi do kremacji zwłok i chowania prochów w urnie, następnymi z akcesoriów pogrzebowych są podstawy pod urny. Część z nich posiada uchwyt na zdjęcie, dzięki czemu istnieje możliwość umieszczenia w nim fotografii osoby zmarłej podczas uroczystości pogrzebowych. Niektóre z nich prezentują się w klasycznej i skromnej formie, inne odznaczają się przepychem. Dzięki temu rodzina zmarłego może dokonać wyboru takiej podstawy, która w ich ocenie będzie najwłaściwsza.

Często stosowanymi akcesoriami pogrzebowymi są lichtarze ze świecami. Umieszcza się je po obu stronach trumny lub urny, co również ma znaczenie symboliczne, a także stanowi oznakę szacunku dla osoby zmarłej. Tego typu akcesoria są stosowane podczas każdego nabożeństwa żałobnego, a niekiedy również w trakcie pogrzebów świeckich. W tym ostatnim przypadku nie można mówić jednak o znaczeniu symbolicznym, a raczej o kwestiach estetyki.

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

W serwisie funer są wymienieni wszyscy liczący się producenci akcesoriów pogrzebowych – warto sprawdzić.